Денна форма навчання (на базі 9, 11 класів):

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «МЕНЕДЖМЕНТ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ:

  • «НАРОДНЕ ПІСЕННЕ МИСТЕЦТВО» (ХОРОВИЙ СПІВ);
  • «НАРОДНЕ ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ);
  • «НАРОДНЕ ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (ДУХОВІ ІНСТРУМЕНТИ);
  • «ВИДОВИЩНО-ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ЗАХОДИ».

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «НАРОДНЕ ПІСЕННЕ МИСТЕЦТВО» (ХОРОВИЙ СПІВ)

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «НАРОДНЕ ПІСЕННЕ МИСТЕЦТВО» (ХОРОВИЙ СПІВ)

Українська пісня  – це частина духовного життя народу. Пісня не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості.

З метою збереження та розвитку національного хорового мистецтва, відродження та поширення традицій української співочої культури у 1958 році в Житомирському технікумі підготовки культурно-освітніх працівників було засновано хоровий відділ. Біля джерел створення стояли М. В. Хомичевський, М. Д. Кущ, В. А . Бережний, А.Л. Пільчук. Хорова музика стала стилем життя та переплелася з долею заслуженого працівника культури України М.П. Грицевича, заслуженого артиста України Г. Г. Позднякова, А. М. Барської, Н. М. Калужиної, І. С. Красовського, І. Д. Власюк, С. К. Лісовець, які довгі роки плідно працюють у навчальному закладі.

Нова цікава хвиля у роботі відділу настала після приходу викладачів Л. В. Кухарець, О. І. Боцюн, Н. О. Подкіної, І. О. Біленікіної, А. О. Дєваєвої, І. Д. Грищенко, О. О. Єгорової, Т. Д. Грибан, О. В. Малярчук і Т. О. Гордєєвої, яка зараз очолює комісію.

Народний хор відділу ( кер. М. Грицевич) – лауреат Всеукраїнських конкурсів та володар гран-прі на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі колективів народного хорового співу ім. П. Демуцького; жіночий хор коледжу ( кер. Т. Гордєєва) – лауреат Всеукраїнських конкурсів хорового мистецтва. Свою майстерність студенти відточують на мішаному ансамблі «Allegro» ( кер. І. Біленікіна), жіночому – ( кер. О. Боцюн) та чоловічому -( кер. І. Грищенко). Відділ пишається народним тріо «Терен» (кер. А. Дєваєва) лауреатом Всеукраїнських конкурсів та володарем гран-прі на конкурсі виконавців народної пісні на приз Ніни Матвієнко. Ці колективи – творча лабораторія для студентів-хоровиків.

Пісня – це голос народної душі, поетичний виявив співочого таланту, образне втілення його історії, моралі, мрій та прагнень. Вона така ж нездоланна і безсмертна як той народ, що її породив.

З народного напившись джерела, рідна пісня усміхається з синяви неба,
з вишневого цвітіння, з калинової задуми до щирого слухача.

Академічний жіночий хор училища. Керівник – Т.О.Гордєєва
Народний хор училища. Керівник – М.П.Грицевич,
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «НАРОДНЕ ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ):

Виступи оркестру баяністів училища та ансамблю народних інструментів користуються великим успіхом.
Задушевні звуки гітари, ніжні мелодії домри, баяна, акордеона зворушливо вплітаються у мелодійні ритми сучасного життя.
По закінченню училища випускники можуть працювати акомпаніаторами, керівниками оркестрів народних інструментів, організаторами культурно-дозвіллєвої діяльності, викладачами гри на народних інструментах.

Ансамбль народних інструментів училища. Керівник – А.М.Нестеровська
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «НАРОДНЕ ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (ДУХОВІ ІНСТРУМЕНТИ):

Духовий оркестр… Це його музика змушує чітко карбувати крок і кружляти в старовинному вальсі.
У нашому училищі майбутні керівники духових оркестрів оволодівають грою на духових інструментах, в ансамблях освоюють елементи диригентської техніки.
Звуки духового оркестру завжди тривожать серце і душу, а настрою додає новостворений ансамбль «Диксиленд».

Оркестр духових інструментів. Керівник – В.Й.Грабовський

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «ВИДОВИЩНО-ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ЗАХОДИ»:

Історія циклової комісії, яка на сучасному етапі має назву «Видовищно-театралізовані заходи», сягає в далекі п ятдесяті роки минулого століття, коли до новоствореного навчального закладу були запрошені справжні ентузіасти, відомі діячі театральної культури, високопрофесійні педагоги та майстри своєї справи.

Це були люди, які знайшли своє покликання,  та мріяли досягти поставленої мети.

Минали роки. Зміцнювався і поповнювався склад викладачів, прийшли нові творчі обдаровані люди, які зберігають та розвивають спадкоємність високих думок корифеїв нашої культури і мистецтва, традиції коледжу.

Режисер – це і художник, і керівник, і насамперед організатор творчих колективів.

Майбутні керівники театральних колективів вивчають режисуру масових заходів, сценічну мову і пластику, основи акторської майстерності.

Наші випускники працюють на телебаченні та радіо, акторами академічного обласного музично-драматичного театру й академічного театру ляльок, організаторами масових театралізованих заходів у школах, навчальних закладах, Будинках культури.

Циклова комісія «Видовищно-театралізованих заходів» продовжує і примножує традиції коледжу і робить усе можливе, щоб  не згас творчий вогник його величності Мистецтва.

Видовищно - театралізований захід у с. Кодня.
Уривок з п’єси «Приборкання норовливої».
Меню